top of page

Zápcha pri diéte

Počas Dukanovej diéty sa vám môže stať, že budete mať dočasne problémy so zápchou. Nie je to pravidlo, nie každý má takéto sprievodné javy, ale vždy je lepšie byť v obraze, ak by sa aj vám stalo, že vás postihne takýto sprievodný jav, aby ste neboli prekvapení.


Doktor Pierre Dukan radí :
Potraviny bohaté na bielkoviny obsahujú len veľmi málo odpadu. Napríklad vajce alebo jogurt neobsahujú vlákniny. Neprítomnosť tuku znižuje lubrifikáciu tráviaceho traktu. Je teda jasné, že tí, ktorí majú aj bežne sklon k zápche, tak sa pravdepodobne tejto nie veľmi príjemnej komplikácii nevyhnú.
 

Ak máte zápchu, tak by ste od 2.fázy mali kombinovať jeden bielkovinový a jeden bielkovinovo- zeleninový deň, aby ste mali aspoň každý druhý deň dostatok zeleniny. Určite nestriedajte 2B / 2BZ, 3B / 3BZ, 4B / 4BZ alebo 5B / 5BZ.Veľmi dôležité je dodržiavať pitný režim, a to najmenej 2 litre tekutín denne.V lekárni si môžete kúpiť parafínový olej, primiešať 1 PL do šalátovej zálievky a poliať ňou zeleninu.Každý deň cvičte cviky na brucho v sériách po 10 a to tak, že počas dňa spolu urobíte 100 brušákov.Zvýšte dočasne dennú dávku ovsených otrúb strednej veľkosti triedy (triedy M2bisB6) na 3 polievkové lyžice.Ak ani to nestačí, tak si uvarte rebarborovú detskú výživu.Ak aj napriek týmto radám zápcha pretrváva, tak sa poraďte v lekárni alebo zájdite za vaším lekárom.

Pri pečení chutných koláčov môžete do receptu pridať aj práškové psyllium, ktoré vyrieši váš problém so zápchou a zároveň si pochutíte na chutnom chlebíku alebo koláči.

Zápcha pri Dukanovej diéte
Ovsené otruby pomhajú pri záphe

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete

v našom obchode 

​​​Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

bottom of page