top of page

Ako variť chutne počas Dukanovej diéty

 

Objavte všetky tipy na prípravu receptov, ktoré sú v súlade s Dukanovou metódou, aby ste si robili radosť chutným jedlom, ale zároveň strácali nadbytočné kilogramy.

 

Väčšina z nás hľadá recepty, ktoré sú chutné, nenáročné na prípravu a zdravé. Pripraviť takéto jedlo počas diéty nie je jednoduché, a tak vám poradíme ako na to.

 


11.Majte vždy po ruke zoznam povolených potravín s vysokým obsahom bielkovín, nízkym obsahom tuku a pridajte zeleninu počas Bielkovinovo-zeleninových dní.

 

Používajte sezónnu zeleninu – má lepšiu chuť a nutričné vlastnosti.

V mrazničke majte zásobu mrazenej zeleniny: je praktická a rýchla na prípravu.

Každý deň je potrebná dávka ovsených otrúb M2bisB6 a pri pečení využijete aj pšeničné otruby, ktoré vám spolu s ovsenými otrubami pomôžu nahradiť múku a zároveň pomôžu v dobrom trávení.

Vaječné bielka pri pečení vyšľahajte do peny, získate tak väčší objem...

 

2. Starostlivo používajte tolerované potraviny, ktoré sú bohatšie na sacharidy a tuky ako povolené potraviny.

Od 2.fázy Dukanovej diéty môžete použiť každý deň 2 tolerované potraviny. Tolerované potraviny môžete využiť na zlepšenie vašich receptov alebo ako náhradu za kalorickejšie suroviny z pôvodných receptov. Nahradíme múku (použijeme kukuričný škrob Maizena), na vylepšenie chuti použijeme smotanou 4% tuku, ), aby bolo pečivo mäkšie, použijeme odtučnené sušené mlieko 0,8% tuku a klasický syr nahradíme odtučneným syrom 7% tuku (môžete ho aj zapiecť v rúre alebo rozpustiť v mikrovlnnej rúre.

 

3. Varte bez tuku.
Mäso, ryby alebo hydinu vložte do marinády – mäso bude jemnejšie a mäkšie a rýchlejšie ho ugrilujete alebo upečiete. Použite napr. citrón, slanú sójovú omáčku, čerstvo postrúhaný zázvor, čerstvé alebo sušené bylinky atď. Na pečenie použite silikónovú formu, nemusíte ju vymastiť, na varenie teflónovú panvicu, na plech dajte mastný papier na pečenie, mäso a zeleninu môžete pripraviť aj v alobale a cez leto je vynikajúce grilovanie, ktoré je tiež veľmi diétne. Nezabúdajte ani na varenie nad parou a v mikrovlnke.

 

4.Vyvážte nízke percento tukov chutným korením a bylinkami.
Objavte nové možnosti a testujte svoje chuťové poháriky. Pridajte už od 1.fázy Dukanovej diéty do svojich receptov korenie, bylinky, cibuľu, šalotku, cesnak, dijonskú horčicu a pod. Odvážte sa vyskúšať nové kombinácie, ako napr. biele ryby s vanilkou, kuracie mäso so škoricou alebo krevety so zázvorom. Fantázii sa hranice nekladú...

 

5. Používajte naďalej vaše zaužívané recepty, ale nahraďte kalorické suroviny menej kalorickými náhradami a objavte aj nové diétne recepty. Ako na to?
Nahraďte múku - ovsenými otrubami, kukuričným škrobom Maizena, odtučneným mliekom 0,8% tuku, rastlinnou želatínou Agar-agar.

Namiesto cestovín – použite cestoviny Shirataki (vyrobené z rastliny Konjac) a klasickú ryžu – konjacovou ryžou.

Zemiaky nahraďte zeleninou.

Klasický syr obsahuje veľa tuku, a tak ho nahraďte 7% syrom.

Namiesto smotany môžete použiť  odtučnenú smotanu 4% tuku, odtučnené mlieko, lahôdkové Tofu alebo odtučnený tvaroh 0%-1% tuku.

 

Nezabudnite pravidelne sledovať nové recepty na našej stránke (www.dukanovadieta.com – oficiálna stránka Dukanovej diéty pre SR a ČR), ako aj v našej diskusnej skupine na Facebooku.

K dispozícii máte veľa surovín a tak sa vám postupne určite podarí vytvoriť aj veľa vlastných receptov. Máte chuť sa podeliť o svoje recepty aj s ostatnými Dukankami a Dukanmi? Ak áno, tak nám ich pošlite na adresu:  kontakt@dukanovadieta.com a my ich určite uverejníme.

NUTRICNE.jpg

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete

v našom obchode 

​​​Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

bottom of page