top of page

Dovolenka

Držíte Dukanovu diétu auž teraz sa obávate vysnívanej dovolenky, aby ste tam nepribrali ?

Nemusíte sa báť, aj na dovolenke sa dá prestravovať podľa Dukanovej diéty aj keď to určite nie je jednoduché, lebo dovolenka znamená aj užívanie...

Existuje niekoľko riešení :

Ak sa budete stravovať vreštaurácii, tak si skúste objednať čo najviac grilované jedlá. Pri grilovaní sa nedáva žiaden alebo len minimálne množstve tuku, takže to nie je vôbec problém. Grilovanie je najdiétnejšia príprava stravy.

 

Počas bielkovinovo-zeleninového dňa si môžete objednať zeleninový šalát + mäso alebo rybu. Pozor však na zálievky ! Niekde robia diétnu zálievku a inde je zálievka kalorickejšia ako celý šalát. Najlepším riešením bude, ak poprosíte čašníka len o šalát bez zálievky a tak budete mať istotu, že nemáte na tanieri kalorickú bombu.

​​

Zoberte si zo sebou keksíky zovsených otrúb alebo cereálie Dukan, vďaka nim budete mať pokrytú dennú dávku ovsených otrúb. Môžete si upiecť chlebík na cestu, ale bohužiaľ ak bude veľmi teplo, tak vám viac dní bez chladničky nevydrží. Ak máte na izbe mikrovlnku, tak si môžete vyčarovať každý deň čerstvý chlebík. Veľmi praktické sú aj nízkokalorické diétne hotové jedlá, ktoré stačí 2 minúty prihriať v mikrovlnke a nemusia sa skladovať v chladničke.

Ak ste sa rozhodli diétovať na dovolenke a diétu vôbec neporušiť, tak sa treba pripraviť na každodennú komunikáciu s čašníkmi alebo si kupovať potraviny v obchode, čo je ešte lepšie riešenie, lebo vtomto prípade by ste mali pod kontrolou, čo si vkladáte na tanier. Tuniak vo vlastnej šťave sa dá konzumovať aj bez prípravy, hydinová šunka, údený losos, surimi, nízkotučný jogurt aodtučnený tvaroh a pod.

 

Je aj ďalšie riešenie, ato že počas dovolenky prejdete do 3.fázy diéty apo návrate domov sa znova vrátite do 2.fázy. Vďaka tomuto riešeniu na dovolenke nepriberiete, ale nerátajte stým, že schudnete. Tretia fáza je oveľa jednoduchšia na dodržiavanie, môžete jesť aj chlieb, ovocie, syr apod., ale pozor, raz do týždňa si treba aj tak dať len bielkovinový deň.

Vytlačte si pravidlá 3.fázy azoberte so sebou, ak by ste sa rozhodli skôr pre toto riešenie.

Každý deň budete mať bielkovinovo-zeleninový deň (okrem štvrtku).

grilované jedlá dukanovadiéta
tuna dukanovadiéta

Raz do týždňa budete musieť jesť len čisté bielkoviny.

pondelok
utorok
streda
ŠTVRTOK
piatrok
sobota
nedela

PONDELOK : bielkovinovo-zeleninový deň + 2 krajce celozrnného chleba + 1 ovocie + 40 g tvrdého syru + škrob ( 125 g alebo 220 g, závisí od toho, čo si vyberiete )

UTOROK : bielkovinovo-zeleninový deň + 2 krajce celozrnného chleba + 1 ovocie + 40 g tvrdého syru

STREDA : bielkovinovo-zeleninový deň + 2 krajce celozrnného chleba + 1 ovocie + 40 g tvrdého syru + škrob ( 125 g alebo 220 g, závisí od toho, čo si vyberiete )

ŠTVRTOK : čisto bielkovinový deň

PIATOK : bielkovinovo-zeleninový deň + 2 krajce celozrnného chleba + 1 ovocie + 40 g tvrdého syru + 1 jedlo podľa želania

SOBOTA : bielkovinovo-zeleninový deň + 2 krajce celozrnného chleba + 1 ovocie + 40 g tvrdého syru

NEDEĽA : bielkovinovo-zeleninový deň + 2 krajce celozrnného chleba + 1 ovocie + 40 g tvrdého syru + 1 jedlo podľa želania

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete

v našom obchode : Dieta-shop.com

​​​Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

bottom of page