top of page

Nová Dukanova metóda - Nutričné schodíky

Každý deň pridáte jednu kategóriu potravín

Nutričné schodíky Dukanova diéta

Nová Dukanova metóda

je určená najmä tým, ktorí chcú chudnúť vlastným tempom a bez frustrácie.

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí sa potrebujú zbaviť nadbytočných kilogramov, ale nechcú sa príliš obmedzovať, tak je táto metóda určená práve pre vás.

Princíp "nutričných schodíkov" = 7 dní, teda 7 schodíkov a na každom schodíku nájdete jednu kategóriu potravín.

Vďaka metóde nutričných schodíkov sa postupne naučíte správnym stravovacím návykom, váhu si nielen zastabilizujete, ale i trvalo udržíte štíhlu líniu.

Menu počas celého týždňa je naplánované tak, že od pondelka do piatka pridávate postupne nové potraviny a posledný deň v týždni vás čaká za odmenu gala obed alebo večera podľa vlastného želania. Tento systém vám zabezpečí konštantný a stabilný úbytok váhy až do dosiahnutia vysnívanej hmotnosti.

PIATOK.jpg

Pondelok: bielkoviny v neobmedzenom množstve!

Tak isto ako v tradičnej Dukanovej diéte, v novej Dukanovej metóde nutričných schodíkov jete v pondelok len čisté živočíšne alebo rastlinné bielkoviny. Počas tohto dňa telu nedoprajeme ani tuky, ani cukry. Žiadna tolerovaná potravina nie je povolená počas celého dňa. Ovsené otruby triedy M2bisB6 sú však povinné.

UTOROK.png

Utorok: zelenina!

Okrem bielkovín pridáte do svojho jedálnička aj povolenú zeleninu. Bohatá na vlákninu, vodu a vitamíny, zelenina vám dodá potrebnú energiu, ale bez kalórií.

Pierre Dukan tvorca Dukanovej diéty
SVTRTOK.png
SVTROK JEUDI.png
PIATOK.jpg

Streda : ovocie!

Naďalej jete bielkoviny a zeleninu, ale pridáte 150 g ovocia, zdroj vláknin, vitamínov a antioxidantov.

Štvrtok: celozrnný chlieb!

Konzumujete potraviny z pondelka, utorka a stredy a navyše pridáte 45 g celozrnného chleba (asi 2 krajce). Celozrnný chlieb je bohatý na magnézium a minerály a je tiež výborným zdrojom vláknin.

Piatok: syr!

Jete potraviny z pondelka, utorka, stredy a štvrtka a k tomu ešte pridáte 40 g syra. Syr je bohatý na kalcium, ale chudobný na laktózu.

Nutričné schodíky metóda Dukan
SVTRTOK.png

Sobota: škroby!

Znova konzumujete všetky potraviny z pondelka, utorka, stredy, štvrtka a piatka a pridáte 200 g varených celozrnných cestovín alebo celozrnnej ryže, quinoa alebo strukovín. Celozrnné cestoviny a ryža sú bohatšie na vlákniny, ale chudobnejšie na sacharidy.

NEDELA.jpg

Nedeľa: gala!

V tento deň môžete jesť potraviny zo všetkých dní v týždni a okrem toho si môžete dať tzv. „gala jedlo“. Čo to znamená? Raz za deň (na obed alebo večeru) máte právo zjesť predjedlo, hlavné jedlo, pohár vína a dezert, ale za podmienky, že si nedáte aj duplu.

chudnutie novou Dukanovou metódou
Hlavn princípy Nutričných schodíkov

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete v našom obchode www.dieta-shop.com

Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

Povolené a tolerované potraviny

Pozrite si zoznam povolených a tolerovaných potravín, podľa ktorého si môžete vždy skontrolovať, či môžete určitú potravinu a v akom množstve alebo je zakázaná.

 

V pondelok budete jesť tie isté potraviny ako v 1.fáze, a tak si to stačí skontrolovať v povolených potravinách - 1.fáza.

V utorok zasa jete to isté ako v 2.fáze klasickej metódy, čiže si stačí skontrolovať jednotlivé potraviny v zozname povolených potravín - 2.fáza.

V stredu, vo štvrtok, v piatok, v sobotu a v nedeľu tiež použijete zoznam povolených potravín - 2.fáza, ale ešte k tomu pridáte potraviny navyše, tak ako je to tu na obrázku alebo v postupe novej metódy - Nutričné schodíky.

bottom of page