top of page

Ako nepribrať počas  vianočných sviatkov

Vianočné sviatky sú časom radosti a oddychu v kruhu najbližších, ale aj nekonečného maškrtenia.

Ako však zabrániť alebo aspoň zmierniť nepríjemné priberanie a tak sa vyhnúť novoročným výčitkám svedomia ?

Tí z vás, ktorí ste sa rozhodli striktne dodržiavať pravidlá Dukanovej diéty môžete čerpať recepty z mojej stránky a vianočnú vyprážanú rybu s falošným zemiakovým šalátom či vianočnú kapustnicu a upiecť si nespočetné množstvo sladkých zákuskov, ktoré nájdete v kategórii sladkosti. Tak predídete zbytočným sklamaniam a budete úspešne pokračovať v ďalšom boji s nadbytočnými kilogramami.

vianočných sviatkov
pohib dukanovadiéta

Chápem však aj tých ľudí, ktorí si jednoducho povedia, že Vianoce a Silvester sú len raz do roka a nechcú diétovať ani sa nijako zvláštne obmedzovať, ale si aspoň trošku počas týchto sviatočných dní užiť všelijakých dobrôt. Aj to sa dá, ale s mierou. Poradím vám zopár trikov, ako prežiť vianočné sviatky bez zbytočných následkov pre vašu postavu.

NÁKUPY :

 • Urobte si kompletný zoznam potravín, ktoré potrebujete na varenie a pečenie, aby ste v obchode zbytočne nepodľahli „nástrahám“ všakovakých sladkostí. Tak potešíte nielen vašu postavu, ale aj vašu peňaženku.

 • Nepodľahnite špeciálnym sviatočným zľavám, kedy napríklad za cenu dvoch výrobkov ponúkajú tri výrobky, nakoľko doma namiesto dvoch zjete 3 výrobky, čo nie je práve najlepšie pre vašu líniu.

 • Sústreďte sa na kvalitu, a nie kvantitu potravín. Namiesto čokoládového zákuska alebo bežnej mliečnej čokolády si radšej darujte kvalitnú čiernu čokoládu 70 % tuku, ktorá je v rozumnom množstve neškodná pre vašu postavu a môžete ju prípadne začleniť aj do vašich receptov na vianočné pečivo.

 • Predtým ako pôjdete do obchodu sa dobre doma najedzte, aby ste nešli nakupovať s prázdnym žalúdkom, lebo v tom prípade kúpite oveľa viac ako ste predpokladali. Môžete si do tašky prípadne zabaliť aj nejakú diétnu sladkosť alebo niečo slané, ak neuprednostňujete sladkosti a občas si z toho odjedzte.

X

POČAS DOVOLENKY :

Ak chcete odstrániť prebytočné kalórie, ktoré ste prijali počas vianočných sviatkov, tak si dajte každý deň 30 minút chôdze. Cez zimu vydáte pri chôdzi ešte viac kalórií ako počas letných dní.

 • Nevynechávajte jednotlivé chody, lebo budete pri najbližšom jedle nekontrolovane konzumovať všetko, čo vám príde po ruku.

 • Vypite každú hodinu za pohár vody, ale radšej nesýtenú vodu alebo čaj. Vaše telo tým oklamete a budete mať väčší pocit nasýtenia a zjete oveľa menej.

 • Naučte sa jesť vyváženejšie, teda ak si dáte napríklad na obed niečo „bohatšie“, tak si na večeru pripravte pečenú rybu so zeleninou alebo niečo ľahšie, s vysokým obsahom bielkovín.

 • Snažíme sa jesť menšie porcie zakázaného“ jedla, aby vám ručička na váhe hneď nevybehla smerom hore.

 • Keďže sme na dovolenke a všade panuje sviatočná atmosféra, tak nám nič nebráni, aby sme si medzi jednotlivými jedlami trochu po dome zatancovali. Spálite tým bez väčšej námahy väčšie množstvo kalórií.

 • Jedzte oveľa pomalšie ako zvyčajne, každý kúsoček potravy prežujte radšej dva krát a medzi jednotlivými sústami si urobte menšiu pauzu tak, že si príbor položíte na okraj taniera a mierne si oddýchnete.

 • Snažte sa okrem klasického vianočného pečiva napiecť aj koláčiky a zákusky podľa receptov Dukanovej diéty, ktoré sú diétne a zdravé. Ak si aj dáte občas klasické sladkosti, tak sa snažte vo väčšej miere jesť sladkosti Dukanovej diéty.

 • Najväčšie pokušenia, teda naše najobľúbenejšie sladkosti radšej niekde skryjeme a na stôl vyložíme len menšie množstvo vianočného pečiva, lebo ak by ste sa aj vrhli na dobrôtky, tak skonzumujete len to, čo máte na tanieri a nie naraz všetky vianočné zásoby.

 • Uprednostňujte radšej šampanské a víno pred ostatným alkoholom. Vína a sekty sú menej kalorické ako napríklad vodka, whisky alebo gin.

 • Nezabúdajte na zeleninu, ktorá vám vďaka vysokému obsahu vlákniny dodá pocit sýtosti, a tak sa vyhnete veľkej konzumácii iných kalorických potravín.

 • Jednodňové pojedanie nášmu telu neublíži a ak si na druhý deň dáte bielkovinový deň, tak zabránite všetkým dôsledkom vášho vianočného prejedania. Neznamená to však, že sa môžete prejedať každý deň počas vianočných sviatkov a myslieť si, že to vašej postave neublíži.

 • Vianočné sviatky nie sú vhodným obdobím na počítanie kalórií, ale vo všetkom treba mať mieru, ak nechcete po sviatkom vyplakávať nad pribudnutými kilogramami.

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete

v našom obchode : Dieta-shop.com

​​​Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

bottom of page