top of page
dukanovadiéta Povolené potraviny 4.fáza

 Povolené potraviny

4.fáza / 4.fáze

Povolené potraviny 4.fáza / 4.fáze

V stabilizačnej celoživotnej fáze sa už môžete stravovať podľa vlastných chutí šesť dní zo siedmych v týždni.

 

Toto jediné veľké obmedzenie je potrebné, aby ste si udržali novú váhu ako dlho si budete želať.

1 bielkovinový deň v týždni !

Počas bielkovinového štvrtka sa snažte vybrať čo najčistejšie bielkoviny a používajte soľ menej ako zvyčajne. Vynechajte horčicu, nakoľko obsahuje veľa soli. Môžete však pokojne jedlo dochutiť octom, korením a bylinkami.

Limitujte v tento deň aj príjem laktózy. Keď porovnáte zloženie nízkotučného jogurtu a odtučneného tvarohu tak zistíte, že aj napriek rovnakej kalorickej hodnote dodá odtučnený tvaroh vášmu telu viac bielkovín a menej laktózy ako nízkotučný jogurt.

Čo sa týka mäsa a rýb, tak v tento deň uprednostnite biele mäso a bielu rybu.

Pozrite si detailný zoznam povolených a tolerovaných potravín - 1.fáza  na našej stránke, nakoľko sa vám každý štvrtok zíde.

3 polievkové lyžice ovsených otrúb denne

Ovsené otruby typu M2bisB6 sú vaším spoločníkom už od začiatku diéty. Doktor Pierre Dukan ich odporúča kvôli ich výnimočným vlastnostiam konzumovať aj naďalej. Ich denná dávka sa zvyšuje na 3 polievkové lyžice. Môžete ich konzumovať v surovom stave, primiešať do jogurtu, tvarohu, upiecť si chlieb či koláč alebo ich jesť vo forme výrobkov značky Dukan z ovsených otrúb.

 

V našom obchode www.dieta-shop.com si môžete vybrať z bohatej ponuky výrobkov Dukan, ktoré sú vyrobené z ovsených otrúb typu M2bisB6 - sušienky, tyčinky, cereálie, slané praclíky, slané sušienky a pod. V popise jednotlivých výrobkov nájdete presnú informáciu, koľko sušienok, tyčiniek, slaných sušienok či cereálií môžete denne skonzumovať namiesto dennej dávky ovsených otrúb.

Každodenné konzumovanie ovsených otrúb je blahodarné pre vaše zdravie a dlhodobosť štíhlej línie, ktorú ste dosiahli.

Ovsené otruby typu M2bisB6

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete

v našom obchode https://dieta-shop.com

​​​Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

dieta-shop.com
bottom of page