top of page

Ovsené otruby - záruka štíhlosti !

Francúzsky lekár Pierre Dukan, ktorý začlenil ovsené otruby do každodenného jedálnička odporúča mleté ovsené otruby v strednej veľkosti (bis), šesť krát preosiate. Táto kombinácia sa označuje ako trieda M2bisB6.

Nie všetky druhy ovsených otrúb sú vhodné pri diéte! 

Doktor Dukan upozorňuje, že nie všetky ovsené otruby sú účinné pri diéte. Jemne mleté ovsené otruby sú neúčinné a príliš hrubo pomleté zasa úplne nevhodné.

 Na Slovensku ovsené otruby tejto kvality neexistujú a tak vám ako prví na Slovensku už od roku 2011 ponúkame francúzske certifikované ovsené otruby v našom eshope www.dieta-shop.com Jedine u nás nájdete aj mnoho chutných výrobkov francúzskeho lekára Pierra Dukana, ktoré vám nielen pomôžu počas diéty, ale si na nich môžete pochutiť aj v rámci zdravého stravovania.

Pri Dukanovej diéte sú veľmi dôležité ovsené otruby, ktoré zachytávajú tuky a cukry prostredníctvom beta-glukánovej molekuly.

Ovsené otruby predstavujú vlákninu v prírodnom stave, a tá je nevyhnutná na správne fungovanie čriev. Ovsené otruby sú vynikajúce aj pre diabetikov na reguláciu cukru v krvi a používajú sa samozrejme pri odtučňovaní (dodávajú pocit plnosti žalúdka).

 

 Odporúčaná denná dávka ovsených otrúb pri Dukanovej diéte :

1.fáza - 1 a pol polievkovej lyžice denne

2.fáza - 1 a pol až 2 polievkové lyžice denne 

3.fáza - 2 polievkové lyžice denne

4.fáza - 3 polievkové lyžice.

 

POUŽITIE : Ovsené otruby môžete pridať priamo do bieleho jogurt 0 % alebo 0,1 % tuku, či odtučneného tvarohu 0,1 % tuku alebo ich môžete použiť na prípravu chlebíkov a chutných koláčov. Inšpiráciu určite nájdete aj v receptoch na tejto stránke.

Ovsené otruby Dukan M2bisB6

Riešením bez prípravy sú hotové výrobky z certifikovaných ovsených otrúb:

kokosové sušienky Dukan, orieškové sušienky Dukan,sušienky Dukan s kúskami čokolády, ky Dukan, sušienky Dukan s chia semienkami poliate čokoládou,  sušienky Dukan poliate čokoládou , lieskovcovo-čokoládové tyčinky Dukan , čokoládovo-pomarančové tyčinky Dukan , tyčinky Dukan z ovsených otrúb otrúb s ľanovými semienkami , tyčinky Dukan s Chia semienkami poliate čokoládou , tyčinky Dukan celomáčané v čokoláde , karamelové cereálie Dukan , kokosové cereálie Dukan , cereálie Dukan s kúskami čokolády , mini čokoládové cookies Dukan , praclíky Dukan poliate čokoládou a slané praclíky na spôsob bretzels, mini slané sušienky s parmezánom a pod.

Všetky tieto výrobky a samozrejme aj mnohé ďalšie nájdete v našom obchode www.dieta-shop.com

Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

Sušienky Dukan z ovsených otrúb M2bisB6

Všetky tieto hotové výrobky sú vyrobené z certifikovaných ovsených otrúb M2bisB6 a nahradia vašu dennú dávku povinných ovsených otrúb. Povolené množstvo z jednotlivých výrobkov nájdete v popise výrobkov značky Dukan v našom eshope www.dieta-shop.com

v rubrike DUKANOVA DIÉTA.

 

POZOR ! Ovsené otruby a ovsené vločky nie je to isté !! Ovsené vločky sú pri Dukanovej diéte zakázané !

 

PŠENIČNÉ OTRUBY - vhodné pri tráciacich problémoch a ako doplnok pri príprave chutných chlebíkov. Povolená dávka : 1 PL denne.

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete

v našom obchode 

​​​Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

bottom of page