top of page

Tehotenstvo a Dukanova diéta

Práve ste sa dozvedela, že ste tehotná? Gratulujeme!

Teraz sa ale pravdepodobne v panike pýtate svojich blízkych alebo dievčat na diskusnom fóre čo robiť. Či prestať alebo pokračovať s diétou ?

Určite hneď nezačneme jesť za dvoch, ale sa radšej stravujeme dvakrát lepšie.
Stravovanie podľa princípov Dukanovej diéty je kompatibilné aj s tehotenstvom, len sa musí trochu upraviť. Ako na to ?

 

Aj napriek tomu, že ste ešte nedosiahli vysnívanú váhu musíte teraz prejsť do konsolidačnej fázy, aby ste si doteraz zhodené kilogramy zastabilizovali. Nie je to však úplne klasická 3.fáza, ale mierne upravená, nakoľko stravovanie tehotnej ženy je dôležitejšie ako akákoľvek diéta.

Zmena oproti klasickej 3.fáze Dukanovej diéty :
- 2 porcie ovocia denne namiesto 1 porcie (namiesto druhej porcie ovocia môžete naďalej konzumovať 3 polievkové lyžice sušeného ovocia Goji).

Všetky druhy ovocia sú povolené, okrem banánov, hrozna, čerešní a orechov ( vlašské orechy, lieskové orechy, arašidy, mandle, pistácie alebo kešu). Najodporúčanejšie ovocie je : jablko, jahody, maliny, dyňa, červený melón, grapefruit, kiwi, broskyňa, hruška, nektarinka a mango.

- Môžete už aj mliečne výrobky do 20% (s nízkym obsahom tuku), vynechajte 0% mliečne výrobky.
- Vynechajte bielkovinový štvrtok.
Jedzte potraviny, ktoré sú v jednotlivých štádiách tehotenstva dôležité.

Tehotenstvo a Dukanova diéta
Duknva diéta počas tehotenstva

1.mesiac

Potraviny bohaté na kyselinu listovú: brokolica, špenát, hrášok, ružičkový kel, kukurica, fazuľa, šošovica a pomaranč. Nezabudnite, že kukurica, hrášok, šošovica a fazuľa sú škroby a nie zelenina.

2.mesiac

Potraviny bohaté na vápnik : v prvom rade mliečne výrobky (mlieko, syry, tvaroh ...),ale aj ovocie, strukoviny (šošovica, hrach, fazuľa) a zelenina (špenát, kapusta).

3.mesiac

Potraviny s vysokým obsahom tukov : hlavne tučné ryby (losos, sleď, makrela, sardinky), ale aj smotana do 20 % tuku.

4.mesiac

Potraviny bohaté na železo : vnútornosti, červené mäso (varené, aby sa zabránilo risku toxoplazmózy), strukoviny (šošovica, hrach, fazuľa), listová zelenina (špenát ...), vaječný žĺtok (pozor na množstvo kvôli cholesterolu).

5.mesiac

Potraviny bohaté na sacharidy : ovsené otruby, strukoviny, ryža, cestoviny, zemiaky. Cestoviny a ryža sú najzdravšie celozrnné.

6.mesiac

Potraviny bohaté na bielkoviny: mäso, ryby, vajcia, mliečne výrobky. Nezabudnite, že mliečne výrobky 0% treba nahradiť polotučným mliekom a mliečnymi výrobkami s 20 % tuku.

7.mesiac

Potraviny bohaté na vitamíny :

A : polotučné mlieko, maslo, vajcia, pečienka, ryba, listová zelenina, mrkva, pomaranč

B: celozrnné cereálie, listová zelenina, mäso, ryba, vajcia

C: ovocie a surová zelenina

D: tučné ryby, vajcia, maslo

E: rastlinný olej, špenát, kapusta

8.mesiac

Potraviny najbohatšie na vlákniny : obilniny, výrobky z celozrnnej múky, ovocie a zelenina, zemiaky (so šupkou), chlieb.

9.mesiac

Malé zhrnutie. Ani jedna potravina neobsahuje všetky živiny. Preto by vaša strava mala byť pestrá a obsahovať sacharidy, bielkoviny a tuky, vitamíny, minerály, vápnik a vlákniny.

Musíme využiť tento minulý mesiac byť čo najúplnejšie vo vašej strave. Dieťa je už vytvorená, ale v deň, mal by doraziť v čo najlepších podmienkach.
Dodržiavajte dobré návyky, a to 3 hlavné jedlá, plus desiata a olovrant, aby ste zabránili zbytočnému pojedaniu a nekontrolovanému maškrteniu.

Treba sa čo najlepšie stravovať, aby dieťatko v deň D prišlo na svet v čo najlepšej kondícii.

Pred začiatkom diéty sa poraďte so svojím lekárom, či vám váš zdravotný stav dovoľuje dodržiavať diétu.

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

 

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete v našom obchode

www.dieta-shop.com Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny?

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete

v našom obchode 

​​​Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

bottom of page