top of page

4 fázy Dukanovej diéty: 4.fáza - stabilizačná

Pre udržanie novej váhy budete jesť každý štvrtok len bielkoviny

4 fázy Dukanovej diéty: 4.fáza - stabilizačná

Záverečná fáza už povoľuje všetko, jedinou podmienkou je, že raz týždenne musíte dodržiavať čisto bielkovinový deň z prvej fázy. Je to definitívna, teda celoživotná stabilizácia.

 

 

video 4 fázy Dukanovej diéty: 4.fáza - stabilizačná

3 pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať :

Kažý štvrtok bielkovinový deň

Kažý štvrtok bielkovinový deň

 

Máte za sebou obdobie odriekania, ale zároveň aj radosti a hrdosti z krásnych úspechov. V stabilizačnej celoživotnej fáze sa už môžete stravovať podľa vlastných chutí šesť dní zo siedmych v týždni. Toto jediné veľké obmedzenie je potrebné, aby ste si udržali novú váhu ako dlho si budete želať. Počas bielkovinového štvrtka sa snažte vybrať najčistejšie bielkoviny aké existujú. Môžete jesť aj bielkovinové práškové prípravky ako náhradu za klasickú stravu, ak je to pre vás časovo praktickejšie, ale pozor na kvalitu a obsah bielkovín v týchto výrobkoch (musí byť obsah bielkovín 95%). Na trhu existujú aj nekvalitné bielkovinové prášky s nízkym obsahom bielkovín a s vysokým obsahom sacharidov, tie by ste nemali konzumovať.

Počas bielkovinového štvrtka používajte soľ menej ako zvyčajne. Vynechajte horčicu, nakoľko obsahuje veľa soli. Môžete však pokojne jedlo dochutiť octom, korením a bylinkami. Limitujte v tento deň aj príjem laktózy. Keď porovnáte zloženie nízkotučného jogurtu a odtučneného tvarohu tak zistíte, že aj napriek rovnakej kalorickej hodnote dodá odtučnený tvaroh vášmu telu viac bielkovín a menej laktózy ako nízkotučný jogurt.

Doktor Dukan stanovil štvrtok za bielkovinový deň. Prečo práve štvrtok? Pierre Dukan to urobil zámerne, lebo chcel, aby ste si zvykli na určitý systém, pravidelnosť, na niečo, čo si zapamätáte a budete raz do týždňa dodržiavať. Snažte sa nemeniť tento deň, lebo sa môže stať, že nakoniec stratíte prehľad a na tento deň zabudnete. Výsledok bude ten, že pomaličky ale isto vaše ťažko stratené kilá znova nadobudnete. Obetovať jeden deň v týždni nie je až taká veľká daň za krásnu postavu. Nič v živote nie je zadarmo ! 

Pozrite si aj zoznam povolených a tolerovaných potravín, podľa ktorého si môžete vždy skontrolovať, či môžete určitú potravinu a v akom množstve alebo je zakázaná. Detailný zoznam povolených a tolerovaných potravín nájdete samozrejme na našej stránke.

Zvyknite si nepoužívať výťah

Zvyknite si nepoužívať výťah

Ak nie ste športový typ, vyhýbajte sa výťahu a dopravným prostriedkom vždy keď je to možné. Jedným slovom - hýbte sa ! Ak potrebujete motiváciu, tak si pre zaujímavosť zaobstarajte podometer, ktorý vám odmerá počet krokov, ktoré za deň prejdete. Zistíte, že ak máte sedavý spôsob života, tak tých krokov za deň veľa neurobíte. Nemusíte sa stať vrcholovými športovcami, ale používajte vaše nohy každý deň. 

3 polievkové lyžice ovsených otrúb denne

Ovsené otruby triedy M2bisB6 sú vaším spoločníkom už od začiatku diéty. Doktor Pierre Dukan ich odporúča kvôli ich výnimočným vlastnostiam konzumovať aj naďalej. Ich denná dávka sa zvyšuje na 3 polievkové lyžice. Môžete ich konzumovať v surovom stave, primiešať do jogurtu, upiecť si chlieb či koláč alebo ich jesť vo forme Dukanových výrobkov (keksíkov, tyčiniek, cereálií).

Každodenné konzumovanie ovsených otrúb je blahodarné pre vaše zdravie a dlhodobosť štíhlej línie, ktorú ste dosiahli.

Kde si môžete nakúpiť potrebné potraviny

Originálne francúzske výrobky značky Dukan®, ako aj ďalšie potraviny, ktoré vám spestria Dukanovu diétu nájdete v našom obchode www.dieta-shop.com

Tovar posielame do celej Európy. Poštovné zadarmo od nákupu v hodnote nad 71 eur alebo 2000Kč - Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Anglicko...

pohib dukanovadiéta
bottom of page