top of page

Ako som schudla ?

O Dukanovej diéte som sa dočítala náhodou počas môjho prvého tehotenstva v roku 2001 z jedného ženského časopisu. Keďže som priberala doslova zo dňa na deň, tak som si išla kúpiť vtedy ešte prvú knihu doktora Pierre Dukana "Je ne sais pas maigrir" (v preklade Neviem schudnúť) a doslova som ju zhltla za pár dní.

 Pol roka po pôrode som sa rozhodla, že je už čas sa zbaviť mojich 25 nadbytočných kilogramov, nakoľko som nemala chuť nosiť nadrozmerné oblečenie, a tak som si vybavila konzultáciu s Pierrom Dukanom. Bolo to v októbri 2002. Pomocou jeho diétneho jedálnička sa mi podarilo za 3 mesiace zbaviť všetkého, čo som za 9 mesiacov tehotenstva nabrala. Odvtedy som sa stala jeho fanúšikom a dopodrobna som si preštudovala túto metódu. V roku 2009 som opäť otehotnela a nakoľko som sa nepoučila z prvého tehotenstva, zasa som pribrala 26 kg. Môj prvý reflex – Dukanova diéta. Tentokrát som si však diétny program vypracovala sama.

Začiatok diéty bol veľmi povzbudivý a motivujúci, nakoľko som za prvý týždeň schudla 3,5 kg. Potom to už išlo trochu pomalšie, ale aj tak relatívne rýchlo, lebo som mala úbytok okolo 1,5 kg týždenne. Môžem povedať, že som nemala žiadne problémy, lebo som sa na chudnutie tešila a každý deň som si vymýšľala chutné recepty, takže som vôbec nemala pocit, že držím diétu. Som dosť závislá na sladkostiach, bez nich by som žiadnu diétu nevydržala a tu som mohla aj čokoládové koláčiky, zmrzlinu a môj obľúbený tvarohový koláč.

Čo je pri tejto diéte najdôležitejšie?


Najdôležitejšia je asi motivácia a chuť si pripravovať chutné jedlá, lebo ak sa vám nechce variť a budete jesť každý deň len šunku a odtučnený tvaroh, tak to dlho nevydržíte a poviete, že táto diéta nefunguje. Ak človek chce niečo dosiahnuť, tak musí preto aj niečo urobiť. A výhovorky, že niekto má malé deti a robotu... Výhovorky si vždy nájdeme... Je to logické, človek má tendenciu si vybrať to, čo je jednoduchšie a pohodlnejšie. Keď som držala diétu, tiež som mala dve malé deti, zároveň som podnikala a čas som si musela efektívne rozplánovať, aby som všetko zvládla. Prvý pokus o chudnutie mi nevyšiel a po pár dňoch som na posedenie zjedla litrovú zmrzlinu. Tento menší neúspech ma neodradil a o to odhodlanejšie som si zvykala na nový životný štýl.

Čo je pri tejto diéte najdôležitejšie?
15 - SHIRATAKI.jpg

Ako vznikla PRVÁ SLOVENSKÁ STRÁNKA O DUKANOVEJ DIÉTE ?


Do roku 1999 som žila na Slovensku, kde som pracovala ako redaktorka a moderátorka v Slovenskej televízii. Láska ma zaviala do Paríža, kde som si veľmi rýchlo musela zvyknúť, že vo Francúzsku sa všetko točí okolo jedla. To ma inšpirovalo založiť vlastnú webovú stránku www.bbgastronomia.com o francúzskej gastronómii, v rámci ktorej bola tiež rubrika o chudnutí a diéte. Najskôr som v rubrike chudnutie a diéta oboznámila čitateľov so zásadami Dukanovej diéty. Dokonca som vyzvala čitateľky na spoluprácu v chudnutí s názvom "Chudnite s Broňou". Pre veľký ohlas som založila v roku 2011 samostatnú webovú stránku www.dukanovadieta.com , ktorá bola prvou webovou stránkou o Dukanovej diéte na Slovensku a v Čechách.

bbgastronomia.com

Dukanky a Dukani, ktorí aktívne prispievali do diskusného fóra na mojej stránke sa sťažovali na nedostatok niektorých potravín, ktoré potrebujú alebo im spestria Dukanovu diétu. Rozhodla som sa im pomôcť a tak som zistila, čo komu chýba, objednala som to vo Francúzsku a potom posielala francúzskou poštou dievčatám na Slovensku a v Čechách. Po pár mesiacoch sa to ale tak rozbehlo, že som bola nútená si založiť firmu, zohnať výrobky priamo od výrobcov a otvorila som si internetový obchod www.dieta-shop.com Na začiatku som predávala hlavne sladidlá a ovsené otruby, ale po čase som mala šťastie, že som sa osobne zoznámila s Pierrom Dukanom už nie ako pacientka, ale obchodný partner. Doktor Dukan je veľmi milý a sympatický človek, ktorý mi podal pomocnú ruku a dokonca uznal moju stránku ako oficiálnu stránku Dukanovej diéty pre Slovensko a Česko. Doktor Dukan mi povedal : " Bronislava, nahrám vám odkaz po slovensky, aby ľudia vedeli, že ide o moju oficiálnu stránku a že pravidelne so mnou konzultujete všetky zmeny a novinky v diéte". Pripravil si teda krátky text po francúzsky a ja som mu pod to napísala ako sa to hovorí po slovensky, a tak mi lámanou slovenčinou nahral video pre túto stránku.

Chudnutie a zdravá výživa nie sú pre mňa novinkou, vo Francúzsku som absolvovala štúdium zdravej výživy a zrealizovala som aj veľký departementálny projekt o zdravom stravovaní a pohybe, a tak som sa rozhodla zužitkovať moje vedomosti a skúsenosti v prospech čitateľov. Viem sa vžiť do ich problémov a pochopiť ich, keďže nadváhu som sama zažila a myslím si, že moji klienti to cítia. Rada pomáham ľuďom a táto práca ma veľmi zaujíma a teší. Mnoho čitateľov chudne len podľa návodu na mojej stránke, ale mnoho z nich po čase natrafí na rôzne otázky a problémy v kombinovaní jednotlivých potravín, ktoré potom riešim ja. Medzi klientkami som mala aj ženy, ktorým sa inou diétou nepodarilo schudnúť a až Dukanovou diétou sa im podarilo dosiahnuť vysnívanú váhu. Najviac ma však poteší, keď u niekoho príde vďaka schudnutiu k zlepšeniu zdravotného stavu.

Toľko pár slov o mne, o Dukanovej diéte, o tejto stránke, o mojej spolupráci s tvorcom Dukanovej diéty Pierrom Dukanom...

Vaša Broňa.

Dukan PARIZ dukanovdiéta
bottom of page