DUKANOVA DIÉTA oficiálna stránka pre SR a ČR -
Chyba
 • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 45

Ovsené otruby bio Dukan® M2bis

ovsene otruby povolene množstvo

ovsene otruby bio dukan m2bisb6 velke balenie

Ovsené otruby ako tolerovaná potravina:

Ovsené otruby môžete konzumovať pri Dukanovej diéte aj vo väčších dávkach, ale len ako tzv. tolerovanú potravinu. Konkrétne to znamená to, že ak ste napr. v 2.fáze a denne môžete 2 polievkové lyžice ovsených otrúb, tak si môžete dať (ak máte občas chuť) ešte 2 PL ovsených otrúb navyše ako 1 tolerovanú potravinu. Počas dňa teda v tomto prípade skonzumujete až 4 polievkové lyžice. To isté platí aj pre 3. a 4.fázu, tiež sa dá denná dávka zdvojnásobiť, ak si dáte druhú dávku ako jednu tolerovanú potravinu.B6 (veľké balenie).

Orieškové sušienky Dukan®

Orieškové sušienky Dukan

orieskove susienky dukanova dieta

Orieškové sušienky Dukan®:

Orieškové sušienky Dukan môžete konzumovať aj ako náhradu dennej dávky ovsených otrúb. Znamená to napr., že ak ste v 2.fáze, tak si dáte namiesto 2 PL ovsených otrúb 3 orieškové sušienky Dukan.

Orieškové sušienky Dukan®:

Orieškové sušienky Dukan môžete konzumovať pri Dukanovej diéte aj vo väčších dávkach, ale len ako tzv. tolerovanú potravinu. Konkrétne to znamená to, že ak ste napr. v 2.fáze a denne môžete 3 sušienky, tak si môžete dať (ak máte občas chuť) ešte 3 sušienky Dukan navyše ako 1 tolerovanú potravinu. Počas dňa teda v tomto prípade skonzumujete až 6 sušienok. To isté platí aj pre 3. a 4.fázu, tiež sa dá denná dávka zdvojnásobiť, ak si dáte druhú dávku ako jednu tolerovanú potravinu.

Nová Dukanova metóda - Nutričné schodíkyNová Dukanova metóda je určená najmä tým, ktorí chcú chudnúť vlastným tempom a bez frustrácie.
Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí sa potrebujú zbaviť nadbytočných kilogramov, ale nechcú sa príliš obmedzovať, tak je táto metóda určená práve pre vás.

Princíp "nutričných schodíkov" = 7 dní, teda 7 schodíkov a na každom schodíku nájdete jednu kategóriu potravín. 
Vďaka metóde nutričných schodíkov sa postupne naučíte správnym stravovacím návykom, váhu si nielen zastabilizujete, ale i trvalo udržíte štíhlu líniu.


Menu počas celého týždňa je naplánované tak, že od pondelka do piatka pridávate postupne nové potraviny a posledný deň v týždni vás čaká za odmenu gala obed alebo večera podľa vlastného želania. Tento systém vám zabezpečí konštantný a stabilný úbytok váhy až do dosiahnutia vysnívanej hmotnosti.

Rafinovaný cukor zohráva pri vzniku diabetu významnú úlohu.

Dlhé tisícročia sme sa bez neho zaobišli. Dnes si však svoj život bez cukru nedokážeme predstaviť, a to i napriek tomu, že nám jeho nadmerný príjem spôsobuje množstvo zdravotných problémov. Patrí medzi ne i cukrovka.

"Rafinovaný cukor zohráva pri vzniku cukrovky významnejšiu úlohu ako obezita."

 Delikatesa alebo zabijak?

Cukor bol v Európe dlho prakticky neznámou surovinou. Ešte v staroveku bol zriedkavou pochúťkou, ktorá sa objavovala iba na stoloch kráľovských rodín. Dlho sa dokonca používal na liečivé účely, napr. na zmiernenie trpkej chuti bylín. Prelom nastal až v 13. storočí, kedy sa cukor začal vyrábať komerčne, a najmä v 18. storočí s objavom rafinácie repného cukru. V druhej polovici 19. storočia bol už cukor významnou komoditou, keďže sa stal pôžitkovou surovinou nižších vrstiev. Vysoký obsah cukru vo väčšine dnešných potravín a negatívne zdravotné účinky bieleho cukru však spôsobili, že dnes sa cukor neoznačuje ako delikatesa, ale ako „zabijak“.

Menej osolené jedlo je zdravšie, no komu sa chce jesť, čo má na tanieri, ak je to úplne bez chuti? Na všetko vždy existuje riešenie, a tak účinným spôsobom ako schudnúť pri diéte je používanie diétnej soli bez sodíka a rôznych korenín, ktoré vám dokonca dopomôžu pri boji s nadbytočnými kilogramami.

Koreniny totižto podporujú trávenie v tele a zabraňujú ukladaniu tukov. Treba len vedieť ktoré a pravidelne ich používať. Možno máte niektoré z nich aj doma, len ste dotzeraz nevedeli, že ich môžete využiť aj pri diéte.

 • Woman-eating-cake-jpgNevynechávajte tri hlavné chody, lebo telo potrebuje rovnováhu.
 • Neobmedzujte sa príliš, lebo je to najlepší spôsob ako diétu nevydržať.
 • Nejedzte stále to isté, lebo riskujete, že budete mať tejto diéty dosť jednoducho ju skončíte
 • ešte pred dosiahnutím vášho cieľa.
 • Nedávajte si nereálny cieľ, lebo ho nedosiahnete znechutíte si vaše chudnutie.
 • Nemajte výčitky svedomia, ak sa vám stane, že diétu mierne porušíte, lebo výčitky znamenajú ukájanie svedomia niečím „dobrým“ neúspech diéty.
 • Nehrajte sa na samotára, lebo chudnutie je oveľa jednoduchšie, ak máte podporu rodiny alebo ak sa stanete členom diskusného fóra, na ktorom sa podelíte svoje pocity askúsenosti.
 • Hýbte sa čo najviac, lebo pohyb je vaším najlepším priateľom ak chcete schudnúť.
 • Nebuďte posadnutí váhou, nevážte sa každý deň, alebo nebodaj viac krát denne.
 • Neverte, že existuje zázračný liek, vďaka ktorému bez akejkoľvek snahy schudnete.
 • Dodržiavajte pravidlá Dukanovej diéty,to všetky štyri fázy, lebo vopačnom prípade nastane jojo efekt.

PUB

Strana 1 z 3