Rady

Tehotenstvo a Dukanova diéta

Tehotenstvo a Dukanova diétaPráve ste sa dozvedela, že ste tehotná? Gratulujeme!

Teraz sa ale pravdepodobne v panike pýtate svojich blízkych alebo dievčat na diskusnom fóre čo robiť. Či prestať alebo pokračovať s diétou ?

Určite hneď nezačneme jesť za dvoch, ale sa radšej stravujeme dvakrát lepšie.
Stravovanie podľa princípov Dukanovej diéty je kompatibilné aj s tehotenstvom, len sa musí trochu upraviť. Ako na to ?

Zápcha pri diéte

Ohodnotiť túto položku
(14 hlasov)

Počas Dukanovej diéty sa vám môže stať, že budete mať dočasne problémy so zápchou. Nie je to pravidlo, nie každý má takéto sprievodné javy, ale vždy je lepšie byť v obraze, ak by sa aj vám stalo, že vás postihne takýto sprievodný jav, aby ste neboli prekvapení.

Nakupovanie počas diéty

Najväčším problémom pri diéte je to, že často sa snažíme niekoľko dní a potom zbadáme v chladničke alebo v skrinke niečo lákavé...

Vtedy sa nám ruka priblíži k „pokušeniu" a rozum hovorí neber si to, ale naša myseľ sa bije s rozumom a nakoniec sa vrhneme na sladké alebo slané pokušenie. Potom vždy nasledujú výčitky svedomia, ale to pozná každý z nás.


Väčšinu zakázaných potravín, na ktoré siahnete počas diéty máte doma.

Psychika a chudnutie

psychika a chudnutiePsychický stav hrá pri chudnutí rozhodujúcu úlohu, pretože to či ste štíhli alebo obézni, či jete zdravo alebo sa neustále prejedáte je vo vašej mysli. Až budete štíhli aj vo svojej hlave, až sa budete zdravo stravovať aj vo svojej hlave, tak sa to stane aj v skutočnosti.

Pri chudnutí je teda nesmierne dôležité pracovať nielen na svojom tele, ale aj na svojej mysli, lebo práve psychika nakoniec rozhodne, či vydržíte držať diétu alebo nie.

Vaša myseľ je veľmi silnou zbraňou a tak ju využite vo svoj prospech.

Tolerované potraviny

Tolerované potraviny slúžia na spríjemnenie diéty,

na vylepšenie chuti a pre radosť z varenia. Nemajú vo väčšine prípadov vysoký obsah bielkovín, ale môžu byť použité kontrolovaným spôsobom na prípravu jedla.
Ako to funguje v praxi ?

Dôležitý pohyb

Normal 0 21 false false false FR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Nezabudnite, že aj pohyb je veľmi dôležitý, a tak si dajte záväzok, že okrem nových stravovacích návykov pridáte medzi vaše každodenné aktivity aj trochu pohybu. 

 Chôdza - liek na chudnutie ! 

 Chôdza sa musí stať od začiatku diéty vaším novým spoločníkom.

Čím môžeme jedlo dochutiť ?

čím jedlo dochutiťNa dochutenie môžeme použiť : 

  • ocot
  • všetky koreniny
  • bylinky
  • odtučnený bujón
  • cesnak
  • cibuľu ( len 1 kus počas bielkovinových dní )
  • zavárané kyslé uhorky ( počas bielkovinových dní len 2 väčšie uhorky )
  • šťavu z citróna ( len s mierou )

Ovsené otruby - záruka štíhlosti !

doktor Dukan s metrom

Francúzsky lekár Pierre Dukan, ktorý začlenil ovsené otruby do každodenného jedálnička odporúča. Táto kombinácia sa označuje ako trieda

Nie všetky druhy ovsených otrúb sú vhodné pri diéte! 

Doktor Dukan upozorňuje, že nie všetky ovsené otruby sú účinné pri diéte. Jemne mleté ovsené otruby sú neúčinné a príliš hrubo pomleté zasa úplne nevhodné.

 Na Slovensku ovsené otruby tejto kvality neexistujú a tak vám ako prví na Slovensku už od roku 2011 ponúkame francúzske certifikované ovsené otruby v našom eshope Jedine u nás nájdete aj mnoho chutných výrobkov francúzskeho lekára Pierra Dukana, ktoré vám nielen pomôžu počas diéty, ale si na nich môžete pochutiť aj v rámci zdravého stravovania.

Dovolenka

Držíte Dukanovu diétu auž teraz sa obávate vysnívanej dovolenky, aby ste tam nepribrali ?

Nemusíte sa báť, aj na dovolenke sa dá prestravovať podľa Dukanovej diéty aj keď to určite nie je jednoduché, lebo dovolenka znamená aj užívanie...

Existuje niekoľko riešení :

Ak sa budete stravovať vreštaurácii, tak si skúste objednať čo najviac grilované jedlá. Pri grilovaní sa nedáva žiaden alebo len minimálne množstve tuku, takže to nie je vôbec problém. Grilovanie je najdiétnejšia príprava stravy.

 

Maškrtenie

maskrtenieAj vy máte chuť si niečo zamaškrtiť medzi 17-19 hodinou ?

Ak áno, tak vám prezradím tajomstvo voňavej krabičky doktora Dukana, ktorú si môžete bez problémov zhotoviť a používať každý deň.

Pohľadajte doma krabičku z kovu, skla alebo z plastu, ktorá je hermeticky uzavretá.

Vložte do nej 6 väčších klinčekov, 6 kávových zŕn rozdrvených na kúsky, jeden nastrúhaný vanilkový struk, štipku škorice a 2 kvapky rumu.

Nádobu uzavrite a nechajte celý deň syntetizovať jednotlivé zložky.

Kedykoľvek budete mať pocit, že si musíte zamaškrtiť, stačí ak otvoríte túto nádobu a budete voňať vône, ktoré z nej vychádzajú. Nadýchnite sa vône niekoľko krát a chuť na maškrtenie ustúpi.

DIETA SHOP

Strana 2 z 2