Nová Dukanova metóda - Nutričné schodíky

Nová Dukanova metóda - Nutričné schodíky

Ohodnotiť túto položku
(62 hlasov)
Nová Dukanova metóda - Nutričné schodíkyNová Dukanova metóda je určená najmä tým, ktorí chcú chudnúť vlastným tempom a bez frustrácie.
Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí sa potrebujú zbaviť nadbytočných kilogramov, ale nechcú sa príliš obmedzovať, tak je táto metóda určená práve pre vás.

Princíp "nutričných schodíkov" = 7 dní, teda 7 schodíkov a na každom schodíku nájdete jednu kategóriu potravín. 
Vďaka metóde nutričných schodíkov sa postupne naučíte správnym stravovacím návykom, váhu si nielen zastabilizujete, ale i trvalo udržíte štíhlu líniu.


Menu počas celého týždňa je naplánované tak, že od pondelka do piatka pridávate postupne nové potraviny a posledný deň v týždni vás čaká za odmenu gala obed alebo večera podľa vlastného želania. Tento systém vám zabezpečí konštantný a stabilný úbytok váhy až do dosiahnutia vysnívanej hmotnosti.

PONDELOK


Pondelok: bielkoviny v neobmedzenom množstve!

Tak isto ako v tradičnej Dukanovej diéte, v novej Dukanovej metóde nutričných schodíkov jete v pondelok len čisté živočíšne alebo rastlinné bielkoviny. Počas tohto dňa telu nedoprajeme ani tuky, ani cukry. Žiadna tolerovaná potravina nie je povolená počas celého dňa. Ovsené otruby triedy M2bisB6 sú však povinné.

UTOROK

Utorok: zelenina !

Okrem bielkovín pridáte do svojho jedálnička aj povolenú zeleninu. Bohatá na vlákninu, vodu a vitamíny, zelenina vám dodá potrebnú energiu, ale bez kalórií.

SREDA 

Streda : ovocie !

Naďalej jete bielkoviny a zeleninu, ale pridáte 150 g ovocia, zdroj vláknin, vitamínov a antioxidantov.

Štvrtok: celozrnný chlieb !

Štvrtok: celozrnný chlieb !

Konzumujete potraviny z pondelka, utorka a stredy a navyše pridáte 45 g celozrnného chleba (asi 2 krajce). Celozrnný chlieb je bohatý na magnézium a minerály a je tiež výborným zdrojom vláknin.

Piatok: syr !

Piatok: syr !

Jete potraviny z pondelka, utorka, stredy a štvrtka a k tomu ešte pridáte 40 g syra. Syr je bohatý na kalcium, ale chudobný na laktózu.

 SREDA

Sobota: škroby !

Znova konzumujete všetky potraviny z pondelka, utorka, stredy, štvrtka a piatka a pridáte 200 g varených celozrnných cestovín alebo celozrnnej ryže, quinoa alebo strukovín. Celozrnné cestoviny a ryža sú bohatšie na vlákniny, ale chudobnejšie na sacharidy.

Nedeľa: gala! 

Nedeľa: gala!

V tento deň môžete jesť potraviny zo všetkých dní v týždni a okrem toho si môžete dať tzv. „gala jedlo“. Čo to znamená? Raz za deň (na obed alebo večeru) máte právo zjesť predjedlo, hlavné jedlo, pohár vína a dezert, ale za podmienky, že si nedáte aj duplu.

1 komentár

  • Odkaz na komentáre Jana
    Jana Post 12.01.2015 in 20:30h
    Vyskúšam zdá sa to byť vynikajúci kompromis pri dlhodobej diéte ,snáď sa to podarí dám vedieť .
Pre písanie komentárov sa prihláste