Viete, že koreniny pomáhajú pri chudnutí?

Viete, že koreniny pomáhajú pri chudnutí?

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Menej osolené jedlo je zdravšie, no komu sa chce jesť, čo má na tanieri, ak je to úplne bez chuti? Na všetko vždy existuje riešenie, a tak účinným spôsobom ako schudnúť pri diéte je používanie diétnej soli bez sodíka a rôznych korenín, ktoré vám dokonca dopomôžu pri boji s nadbytočnými kilogramami.

Koreniny totižto podporujú trávenie v tele a zabraňujú ukladaniu tukov. Treba len vedieť ktoré a pravidelne ich používať. Možno máte niektoré z nich aj doma, len ste dotzeraz nevedeli, že ich môžete využiť aj pri diéte.

Čierne korenie

Je to hádam najbežnejšie používané korenie, určite ho používate takmer každý deň a teraz sa môže stať aj sprievodcom vášho chudnutia. Obsahuje piperín, ktorý narúša tukové bunky a zabraňuje ukladaniu ďalších tukových vankúšikov. Čierne korenie je dobré aj na trávenie, tak by ho mali používať hlavne tí, ktorí majú počas Dukanovej diéty problémy so zápchou.

karí korenieKarí

Podporuje priamo spaľovanie tukov. Pripravuje sa z kurkumy, čierneho korenia, chilli, kardamonu, koriandru, zázvoru a škorice. A to sú všetko známe spaľovače.

Kajenské korenie

Kajenské korenie sa používa hlavne pri detoxikačnej kúre, aby naštartovalo metabolizmus, ale pokojne ho môžete používať počas celého trvania diéty. Narábajte s ním však opatrne, lebo ak máte slabšie trávenie, tak by vám mohlo skôr uškodiť ako pomôcť ku kráse.

Koriander

Znižuje cholesterol a podporuje tvorbu žalúdočných štiav. Ak vás nafukuje, tak si z neho môžete uvariť čaj a pomaličky ho popíjať.

Pre písanie komentárov sa prihláste