Psychika a chudnutie

Psychika a chudnutie

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)

psychika a chudnutiePsychický stav hrá pri chudnutí rozhodujúcu úlohu, pretože to či ste štíhli alebo obézni, či jete zdravo alebo sa neustále prejedáte je vo vašej mysli. Až budete štíhli aj vo svojej hlave, až sa budete zdravo stravovať aj vo svojej hlave, tak sa to stane aj v skutočnosti.

Pri chudnutí je teda nesmierne dôležité pracovať nielen na svojom tele, ale aj na svojej mysli, lebo práve psychika nakoniec rozhodne, či vydržíte držať diétu alebo nie.

Vaša myseľ je veľmi silnou zbraňou a tak ju využite vo svoj prospech.

 Existujú osvedčené cviky, ktoré nám pomôžu ovládať našu psychiku. Ak máte chuť a motiváciu, tak ich môžete vyskúšať :

1. Postavte sa rovno s mierne rozkročenými nohami, zdvihnite pravú ruku a pravý ukazovák, potom sa otočte rukou dozadu, nohy musia zostať na mieste, budete sa otáčať iba trupom. Ukazovák zamierte na nejaký bod za vami, na ktorý najviac dosiahnete a toto miesto si presne zapamätajte. Vráťte sa do pôvodnej pozície.

2. Teraz zatvorte oči a urobte to isté v predstave, ale tentoraz si predstavte, že ste sa otočili oveľa ďalej a váš ukazovák mieri na bod, ktorý je oveľa ďalej, ako ten, ktorý ste dosiahli v skutočnosti. Túto predstavu skúste čo najviac prežiť. Otvorte oči.

3. A teraz urobte prvý bod znovu, otočte pravou rukou doprava, otáčajte sa iba trupom, a ukazovákom zamierte na nejaký bod za vami. Ak ste robili toto cvičenie správne, po druhej ste sa dokázali otočiť oveľa ďalej, než prvýkrát. A to len vďaka tomu, že ste si to predstavili.

Program na dosiahnutie úspechu pri chudnutí pomocou mysle

chudnutí pomocou mysleKúpte si napríklad obyčajný zošit, ktorý bude slúžiť ako denník na chudnutie, do neho budete písať len a len pozitívne veci.

Zapíšte si svoje ciele

Napíšte si vašu požadovanú váhu, a tiež ďalšie detaily ako ploché brucho, chudá stehná a podobne. Píšte spôsobom, ako že už to máte, nie spôsobom "chcem". "Vážim 50 kg, mám ploché brucho." A nie "chcem vážiť 50 kg a mať ploché brucho"

Zapisujte si svoje úspechy

Trebárs aj úplne malé. Dnes na obed ste mali chuť na hranolky a steak a namiesto toho ste sa prekonali a dali si diétne kuracie prsia? - Napíšte to. Vydržali ste dva týždne 3x týždenne cvičiť? -Tiež to zapíšte. Nikdy do tohto denníka nepíše, že ste niečo nedodržali!

Úspech plodí úspech a vytvára postupnú špirálu nekonečného úspechu. Malý úspech vedie k väčšiemu a tak ďalej, a tým, že budete mať vaše úspechy zapísané, budete vedieť, že už ste niečo dokázali a to bude vo vás vytvárať pozitívnu energiu pre väčšie a väčšie úspechy.

Odmeňte sa

Podarilo sa vám celý týždeň dodržiavať váš diétny plán? tak sa za to odmeňte, ale nie sladkosťami. Kúpte si napríklad niečo pekné na seba. Vaše podvedomie to bude brať ako pozitívny signál a bude tak konať aj do budúcna.

Predstavujte si najlepšie každý večer pred spaním, a potom ráno po prebudení, alebo aj počas dňa, keď budete mať chvíľu.
Ako ste schudli a máte presne takú postavu, akú si prajete; ako chodíte cvičiť; ako dodržiavate stravovací program, a ako vám to všetko robí dobre.

Čítajte si príbehy o úspechoch

Motivujte samú seba tým, že si budete čítať príbehy ľudí, ktorí schudli a už štíhli zostali. Keď to dokázali oni, tak aj vy.

PUB

1 komentár

  • Odkaz na komentáre Nikol
    Nikol Post 17.02.2013 in 16:42h
    Dobrý den, chci začít držet dietu dukanku ale nějak se ztrácím co můžu v počáteční fází a co né, teda vlastně ty kombinace jidla. Taky se chci zeptat, jestli musí být ty otruby přímo takové jaké píši v knize, a ty další suroviny 0 % jogurt, to stejné tvaroh atd. toho zase u nás až tak moc není. Pokud máte zkušenosti prosím napište mi jak to je s těmi potravinami s 0% tuku, již jsem si u Vás něco objednala v e-shopu. Děkuji moc Nikol
Pre písanie komentárov sa prihláste