Ako som schudla
Chyba
 • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 45

Ako som schudla ?

Ohodnotiť túto položku
(42 hlasov)

Ako som schudla s Dukanovou diétou ?
O Dukanovej diéte som sa dočítala náhodou počas môjho prvého tehotenstva v roku 2001 z jedného ženského časopisu. Keďže som priberala doslova zo dňa na deň, tak som si išla kúpiť vtedy ešte prvú knihu doktora Pierre Dukana "Je ne sais pas maigrir" (v preklade Neviem schudnúť) a doslova som ju zhltla za pár dní.

 Pol roka po pôrode som sa rozhodla, že je už čas sa zbaviť mojich 25 nadbytočných kilogramov, nakoľko som nemala chuť nosiť nadrozmerné oblečenie, a tak som si vybavila konzultáciu s Pierrom Dukanom. Bolo to v októbri 2002. Pomocou jeho diétneho jedálnička sa mi podarilo za 3 mesiace zbaviť všetkého, čo som za 9 mesiacov tehotenstva nabrala. Odvtedy som sa stala jeho fanúšikom a dopodrobna som si preštudovala túto metódu. V roku 2009 som opäť otehotnela a nakoľko som sa nepoučila z prvého tehotenstva, zasa som pribrala 26 kg. Môj prvý reflex – Dukanova diéta. Tentokrát som si však diétny program vypracovala sama.

dukan dietaZačiatok diéty bol veľmi povzbudivý a motivujúci, nakoľko som za prvý týždeň schudla 3,5 kg. Potom to už išlo trochu pomalšie, ale aj tak relatívne rýchlo, lebo som mala úbytok okolo 1,5 kg týždenne. Môžem povedať, že som nemala žiadne problémy, lebo som sa na chudnutie tešila a každý deň som si vymýšľala chutné recepty, takže som vôbec nemala pocit, že držím diétu. Som dosť závislá na sladkostiach, bez nich by som žiadnu diétu nevydržala a tu som mohla aj čokoládové koláčiky, zmrzlinu a môj obľúbený tvarohový koláč.
Čo je pri tejto diéte najdôležitejšie?
Najdôležitejšia je asi motivácia a chuť si pripravovať chutné jedlá, lebo ak sa vám nechce variť a budete jesť každý deň len šunku a odtučnený tvaroh, tak to dlho nevydržíte a poviete, že táto diéta nefunguje. Ak človek chce niečo dosiahnuť, tak musí preto aj niečo urobiť. A výhovorky, že niekto má malé deti a robotu... Výhovorky si vždy nájdeme... Je to logické, človek má tendenciu si vybrať to, čo je jednoduchšie a pohodlnejšie. Keď som držala diétu, tiež som mala dve malé deti, zároveň som podnikala a čas som si musela efektívne rozplánovať, aby som všetko zvládla. Prvý pokus o chudnutie mi nevyšiel a po pár dňoch som na posedenie zjedla litrovú zmrzlinu. Tento menší neúspech ma neodradil a o to odhodlanejšie som si zvykala na nový životný štýl.
pred a poAko vznikla PRVÁ SLOVENSKÁ STRÁNKA

O DUKANOVEJ DIÉTE ?
Do roku 1999 som žila na Slovensku, kde som pracovala ako redaktorka a moderátorka v STV. Láska ma zaviala do Paríža, kde som si veľmi rýchlo musela zvyknúť, že vo Francúzsku sa všetko točí okolo jedla. To ma inšpirovalo založiť vlastnú webovú stránku www.bbgastronomia.com o francúzskej gastronómii, v rámci ktorej je tiež rubrika o chudnutí a diéte. Najskôr som v rubrike chudnutie a diéta oboznámila čitateľov so zásadami Dukanovej diéty. Dokonca som vyzvala čitateľky na spoluprácu v chudnutí s názvom "Chudnite s Broňou". Pre veľký ohlas som založila samostatnú webovú stránku www.dukanovadieta.com , ktorá je prvou webovou stránkou o Dukanovej diéte na Slovensku. Chudnutie a zdravá výživa nie sú pre mňa novinkou, vo Francúzsku som absolvovala štúdium zdravej výživy a zrealizovala som aj veľký departementálny projekt o zdravom stravovaní, a tak som sa rozhodla zužitkovať moje vedomosti a skúsenosti v prospech čitateľov. Viem sa vžiť do ich problémov a pochopiť ich, keďže nadváhu som sama zažila a myslím si, že moji klienti to cítia. Rada pomáham ľuďom a táto práca ma veľmi zaujíma a teší. Mnoho čitateľov chudne len podľa návodu na mojej stránke, ale mnoho z nich po čase natrafí na rôzne otázky a problémy v kombinovaní jednotlivých potravín, ktoré potom riešim ja. Medzi klientkami som mala aj ženy, ktorým sa inou diétou nepodarilo schudnúť a až Dukanovou diétou sa im podarilo dosiahnuť vysnívanú váhu. Najviac ma však poteší, keď u niekoho príde vďaka schudnutiu k zlepšeniu zdravotného stavu.

 

7 komentáre

 • Odkaz na komentáre mirka1
  mirka1 Post 11.11.2013 in 21:19h
  ahojte ja uz drzim dukanovu dietu od augusta a dala som dole dvadsat kil a este to kilecko chcem dat dolu. ani som nemyslela, ze to pojde tak lahko. citim sa velmi dobre a som na seba velmi hrda aj moja rodinka
 • Odkaz na komentáre Marek Koman
  Marek Koman Post 19.06.2013 in 19:54h
  Dobrý den. píšete"Nikdy však neprekračujte 10 dní." Ve svém příběhu jak jste zhubla pomocí dukanovy diety píšete, že jste hubla 3,5 kg za týden. Tak kde je problém? Nerozumím...myslel jsem že dukanova dieta je o rychlem zhubnuti a pak o upevnovani si vahy. Muzete mi to vysvetlit? Diky.
 • Odkaz na komentáre eva
  eva Post 19.05.2013 in 11:41h
  dobrý deň... chcem sa opýtať, či môžem počas diéty piť červené víno.. jeden menší pohár denne ku obedu... nakoľko žijem a pracujem vo Švajčiarsku, s mojím domácim máme zaužívaný takýto rituál... alebo ..?
  ďakujem.. :)
 • Odkaz na komentáre Janiela
  Janiela Post 12.05.2013 in 09:10h
  Bronička, veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu stránku a snahu udržiavať ju a zdokonaľovať. Som vegetariánka a som už vo štvrtej fáze. Musím uznať, že 4. fáza je asi tá najťažšia, lebo udržiavať váhu je ťažké.
  Márne som sa snažila zhodiť svoje kilá (prestala som fajčiť, neskôr štúdiá, náročná práca, kedy som sa mohla najesť len večer a podobne ), dnes som však šťastná a sebavedomá. Mám zakúpenú knihu pána Dukana (čo bol pre mňa úžasný úvod) a Vaša stránka ju perfektne dopĺňa, dokonca dnes už pre mňa znamená viac - recepty, nápady, skúsenosti pišúcich, návody, kde a čo kupovať a pod.
  Bronička, ďakujem Vám za Vašu prácu a želám Vám veľa úspechov a veľa vďačných Dukaniek a Dukanov.
 • Odkaz na komentáre kerinka
  kerinka Post 28.03.2013 in 15:55h
  Dobrý deň,ako je to s olivami a kaviarom počas II.fázy?
 • Odkaz na komentáre Broňa
  Broňa Post 16.02.2013 in 13:16h
  Dobrý deň, v Nitre mám sklad internetového obchodu a tak je tam možný osobný odber. Bola by škoda platiť poštovné, ak ste z Nitry... Stačí si výrobky objednať na stránke a ako spôsob dopravy si zvoliť "osobný odber v Nitre" a v tom prípade nebudete platiť poštovné. Po zaplatení vám príde mail s telefonickým kontaktom na pani, ktorá má osobný odber na starosti. V tom momente je balík pripravený a môžete si ho prevziať. S pozdravom, Broňa.
 • Odkaz na komentáre Katka Učňová
  Katka Učňová Post 11.02.2013 in 11:01h
  Dobrý deň,
  na stranke internetoveho obchodu shirataki som našla nitrianksu aresu. Je možné tieto cestoviny kupita aj tam. Keďže som z NR oplatilo by sa mi to viac.
  Ďakujem
Pre písanie komentárov sa prihláste