Najprezeranejšie recepty

Piškótová rýchlovka

recepty dukanova diéta

Ingrediencie

Pre 1 Porcia(e)

Recipe

  • 2 celé vajcia
  • 2 polievkové lyžice sušeného nízkotučného mlieka
  • 1 vanilková aróma
  • 1 sladidlo

Piškótová rýchlovka - Príprava:

Piškóta:

1. 2 celé vajcia vyšľaháme s 2 PL sladida (podľa chuti) + pár kvapiek vanilkovej arómy do peny, potom pridáme 2PL suš. NT mlieka + 1čl prášku do pečiva,opäť poriadne vyšľaháme do hustejšiej peny.

2. Rozotrieme na papier na pečenie na cca 0,5cm (najlepšie do tvaru obdlžnika) a pečieme na 160-170 stup. asi tak 15-20min. podľa rúry.

3. Upečený plát rozkrojíme na 3 časti, naplníme ľubovoľnou plnkou (ja som potrela DD nutelu, ale dala by som kľudne aj akúkoľvek tvarohovú plnku alebo DD lekvár....kto čo má rád).

RADA > Je to super rýchlovka a cesto chutí fakt ako piškóta.... Obrezané suché okraje cesta som použila do jogurtu ako malú mňamku :-)

Ak by ste zohnali medovú arómu tak je z toho super medový plát (ale ja som ju nikde nezohnala)

Vaše komentáre k tomuto receptu (13)

od wercuwek , na pondelok, 10. jún 2013
Zkoušela jsem a je to supr mňamka. Dávali jsme si to jako svačinku a měla musela jsem si to dát na 2x. Nedalo se to sníst celé naráz. Výborné třeba ke kafíčku. Pro Nikol - můžeš to jíst v první fázi, dělala jsem to s tvarohovou náplní(tvaroh, citrónová kůra i šťáva a sladidlo a do druhé vrstvy jsem přidala ještě kakao). Pro Moniku - stalo se mi totéž, taky jsem z toho měla vodu, ale přidala jsem ještě jednu lžíci sušeného mléka a zhoustlo to. Přidávej při šlehání sušené mléko do zhoustnutí a určitě se to povede:)
od Asuska23 , na sobota, 25. máj 2013
Ahojte potrebujem radu. Prvú časť prípravy som zvládla tzn do tej prvej peny no ako som prisypala sušené mlieko a prášok do pečiva okamžite sa mi pena zmenila späť na vodu teda opäť to bolo tekuté a vôôôbec sa to nedalo vyšľahať!!! Neviem kde som spravila chybu. Skúsila som to znovu a stalo sa to isté... :( Ďakujem za rady...
od Babu , na piatok, 15. marec 2013
Paraaaaadička... fakt je to mňamka.. /aj ked klasika, som si recept zas kusok vylepsila a do cesta pri slahani pridala aj trosku kuk.skrobu/