Rady

Pozor na light výrobky !

Pozor na light výrobky!

Veľakrát sa potešíme, keď zbadáme na výrobkoch slovo LIGHT... a pomyslíme si, že je to správna voľba pre našu diétu. POZOR! Nie je light ako light!

Napríklad jogurt light, ktorý je so zníženým obsahom tuku nemusí byť aj so zníženým obsahom cukru alebo úplne bez cukru. Môže to byť veľký omyl, lebo odstránený tuk je často nahradený cukrom.

Light výrobky môžu byť falošnými priateľmi nášho diétneho stravovania! Obsahujú väčšinou 40% viac cukru ako tradičné výrobky, ktoré nie sú light.

Výsledok je teda úplne opačný. Namiesto toho, aby sme schudli nakoľko jeme menej tuku, tak priberieme, lebo sme zjedli viac cukru.

Nezabudnite teda na jednu vec. Keď kupujete light výrobky, tak okrem obsahu tuku skontrolujte aj obsah cukru.

Niekoľko rád pred začiatkom diéty

​Porozmýšľajte nad dôvodom, ktorý vás priviedol k diéte. Ak potrebujete, tak si napíšte všetky pre a proti, aby ste si bola istá, že naozaj chcete začať s chudnutím. Chudnutie musí byť vaše rozhodnutie, a nie vášho priateľa či manžela. Váš partner za vás diétu nebude držať...


Stanovte si reálny cieľ! Každá z nás má inú morfológiu. Zbytočne si len znechutíte diétu.Niekoľko rád pred začiatkom diéty

Nevynechávajte tri hlavné chody, lebo telo potrebuje rovnováhu.

Neobmedzujte sa príliš, lebo je to najlepší spôsob ako diétu nevydržať.Nejedzte stále to isté, lebo riskujete, že budete mať tejto diéty dosť a jednoducho ju skončíte ešte pred dosiahnutím vášho cieľa. Na našej stránke nájdete množstvo chutných receptov, tak sa naozaj nemôže stať, že sa vám zunuje jednotvárna strava.


Dodržiavajte pitný režim. Voda nielen prečisťuje organizmus, ale aj odbúrava tuky.

Nemajte výčitky svedomia, ak sa vám stane, že diétu mierne porušíte, lebo výčitky znamenajú ukájanie svedomia niečím „dobrým“.


Nehrajte sa na samotára, lebo chudnutie je oveľa jednoduchšie, ak máte podporu rodiny alebo ak sa stanete členom diskusného fóra, na ktorom sa podelíte o svoje pocity a skúsenosti.


Hýbte sa čo najviac, lebo pohyb je vaším najlepším priateľom, ak chcete schudnúť.

Nebuďte posadnutí váhou, nevážte sa každý deň, alebo nebodaj viac krát denne.Odfoťte sa pred diétou a pravidelne si pozerajte fotky s prvými úspechmi. Ak ste v minulosti bola štíhla, tak vystavte svoju fotografiu na viditeľné miesto, aby ste mali motiváciu.Neverte, že existuje zázračný liek, vďaka ktorému bez akejkoľvek snahy schudnete.Dodržiavajte pravidlá Dukanovej diéty, a to všetky štyri fázy, lebo v opačnom prípade nastane jojo efekt. Ideálne je, ak si budete značiť čo presne jete, lebo budete mať pod kontrolou váš jedálny lístok.

 Dodržiavajte pravidlá Dukanovej diéty,

Pierre Dukan odpovedá na vaše otázky

Pierre DukanS Pierrom Dukanom som v pravidelnom kontakte a tak ak máte nejasnosti v Dukanovej diéte,na ktoré neviete nikde nájsť odpoveď, tak mi môžete vaše otázky adresovať a ja ich potom položím pánovi Dukanovi a uverejním zasa niekoľko odpovedí naraz, aby vaše otázky pomohli aj ďalším ľuďom, ktorí održia Dukanovu diétu.

Pred pár dňami som mala v Paríži stretnutie so zakladateľom Dukanovej diéty Pierrom Dukanom a tak som vám cez facebook nechala odkaz, že sa ho môžete opýtať na veci, ktoré vám nie sú celkom jasné. Tu sú odpovede:

Cukor ako jed

Rafinovaný cukor zohráva pri vzniku diabetu významnú úlohu.

Dlhé tisícročia sme sa bez neho zaobišli. Dnes si však svoj život bez cukru nedokážeme predstaviť, a to i napriek tomu, že nám jeho nadmerný príjem spôsobuje množstvo zdravotných problémov. Patrí medzi ne i cukrovka.

"Rafinovaný cukor zohráva pri vzniku cukrovky významnejšiu úlohu ako obezita."

 Delikatesa alebo zabijak?

Cukor bol v Európe dlho prakticky neznámou surovinou. Ešte v staroveku bol zriedkavou pochúťkou, ktorá sa objavovala iba na stoloch kráľovských rodín. Dlho sa dokonca používal na liečivé účely, napr. na zmiernenie trpkej chuti bylín. Prelom nastal až v 13. storočí, kedy sa cukor začal vyrábať komerčne, a najmä v 18. storočí s objavom rafinácie repného cukru. V druhej polovici 19. storočia bol už cukor významnou komoditou, keďže sa stal pôžitkovou surovinou nižších vrstiev. Vysoký obsah cukru vo väčšine dnešných potravín a negatívne zdravotné účinky bieleho cukru však spôsobili, že dnes sa cukor neoznačuje ako delikatesa, ale ako „zabijak“.

Viete, že koreniny pomáhajú pri chudnutí?

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Menej osolené jedlo je zdravšie, no komu sa chce jesť, čo má na tanieri, ak je to úplne bez chuti? Na všetko vždy existuje riešenie, a tak účinným spôsobom ako schudnúť pri diéte je používanie diétnej soli bez sodíka a rôznych korenín, ktoré vám dokonca dopomôžu pri boji s nadbytočnými kilogramami.

Koreniny totižto podporujú trávenie v tele a zabraňujú ukladaniu tukov. Treba len vedieť ktoré a pravidelne ich používať. Možno máte niektoré z nich aj doma, len ste dotzeraz nevedeli, že ich môžete využiť aj pri diéte.

10 rád pred začiatkom diéty

 • Woman-eating-cake-jpgNevynechávajte tri hlavné chody, lebo telo potrebuje rovnováhu.
 • Neobmedzujte sa príliš, lebo je to najlepší spôsob ako diétu nevydržať.
 • Nejedzte stále to isté, lebo riskujete, že budete mať tejto diéty dosť jednoducho ju skončíte
 • ešte pred dosiahnutím vášho cieľa.
 • Nedávajte si nereálny cieľ, lebo ho nedosiahnete znechutíte si vaše chudnutie.
 • Nemajte výčitky svedomia, ak sa vám stane, že diétu mierne porušíte, lebo výčitky znamenajú ukájanie svedomia niečím „dobrým“ neúspech diéty.
 • Nehrajte sa na samotára, lebo chudnutie je oveľa jednoduchšie, ak máte podporu rodiny alebo ak sa stanete členom diskusného fóra, na ktorom sa podelíte svoje pocity askúsenosti.
 • Hýbte sa čo najviac, lebo pohyb je vaším najlepším priateľom ak chcete schudnúť.
 • Nebuďte posadnutí váhou, nevážte sa každý deň, alebo nebodaj viac krát denne.
 • Neverte, že existuje zázračný liek, vďaka ktorému bez akejkoľvek snahy schudnete.
 • Dodržiavajte pravidlá Dukanovej diéty,to všetky štyri fázy, lebo vopačnom prípade nastane jojo efekt.

PUB

Rybami ku štíhlosti – aj mastnými.

Rybami ku štíhlosti – aj mastnými

Na Slovensku a v Čechách je ešte mnoho ľudí, ktorí jedia rybu len na Štedrý deň. Tento trend sa ale postupne mení a čoraz viac ľudí konzumuje ryby a morské plody. Ryby by sa mali objaviť na vašom stole najmenej dva razy do týždňa, nakoľko rybacie mäsko je najcennejšie. Je bohaté na kvalitné bielkoviny, tuky, vitamíny a minerálne látky a je ľahko stráviteľné. Ryby sú súčasťou aj tých najprísnejších redukčných diét, tak si ich určite pri Dukanovej diéte doprajte.

Môžem jesť mastné ryby ?

Často sa ma v mailoch pýtate, či môžete počas Dukanovej diéty jesť aj také tučné ryby ako je tuniak, sleď či makrela a vždy vám odpovedám, že áno. Aj keď tieto ryby obsahujú dosť veľa tuku, tak sa nemusíte obávať, že z nich priberiete.

Zadržiavanie vody v tele - nepriateľ chudnutia!

Každý z vás už asi počul o zadržiavaní vody v tele. Často krát čítam vo vašich mailoch, že sa vám nedarí chudnúť tak rýchlo ako by ste si to predstavovali, máte dojem, že vás zavodňuje a chceli by ste poradiť ako sa zbaviť tohto problému.

Môže zadržiavanie vody v tele brániť chudnutiu ? Odpoveď je áno. Ako na to, aby ste sa tohto nepríjemného problému zbavili a netrápili sa diétou bez uspokojujúcich výsledkov?

Ako nepribrať počas vianočných sviatkov

vianoce ako nepribratVianočné sviatky sú časom radosti a oddychu v kruhu najbližších, ale aj nekonečného maškrtenia.

Ako však zabrániť alebo aspoň zmierniť nepríjemné priberanie a tak sa vyhnúť novoročným výčitkám svedomia ?

Tí z vás, ktorí ste sa rozhodli striktne dodržiavať pravidlá Dukanovej diéty môžete čerpať recepty z mojej stránky a vianočnú vyprážanú rybu s falošným zemiakovým šalátom či vianočnú kapustnicu a upiecť si nespočetné množstvo sladkých zákuskov, ktoré nájdete v kategórii sladkosti. Tak predídete zbytočným sklamaniam a budete úspešne pokračovať v ďalšom boji s nadbytočnými kilogramami.

Dukanova diéta po pôrode

Stali ste sa mamičkou a neviete sa zbaviť nadbytočných kilogramov ?

KOJENIE A DUKANOVA DIÉTA

Ak kojíte svoje dieťatko, tak určite nezačínajte Dukanovu diétu prvou alebo druhou fázou, ale prejdite na obohatenú tretiu fázu diéty, tak ako je v prípade tehotenstva .

Strana 1 z 2